top of page

UTANÇ

Günlerdir BJK'nin şampiyonluk kutlaması yapacağı ve Fenerbahçe'nin Galatasaray maçına 5 yıldızlı forma ile çıkacağı söyleniyor.

Gerçekten böyle mi yoksa medya ve bir kaç beğeni almak uğruna , toplumu geren sözde kulüp taraftarı olan sayfalar mı?

Her zamanki gibi yalan haberi yapan GS siteleri de olsa siliyorum veya üyelik ten çıkıyorum. Temiz futbol için tek çare bu. ama ne yazık ki toplum yalan ve saçma sapan yorum yapan gazetecileri baş tacı ediyor. Ne kadar saçma fikir ararsan o kadar o sözde yazarlar ilgi görüyor. Peki biz buna layık mıyız?

BJK a bakalım. Geçmişte şike sürecinde adı karıştı diye , BJK taraftarı ne yaptı, kupayı teslim edin , aklanın gelin dedi.

FB ye bakalım. 26.5.1968 de Fenerbahçe' şampiyonluğu garantilemiş son maç a çıkıyor. Rakip küme düşme potasında olan şekerspor. maç 1-1 bitiyor. Fenerbahçe' seyircisi şampiyon takımı alkışlayacagına , yuh ve şike sesleri ile bağırıyor. şampiyon fb kupayı alamadan soyunma odasına kaçıyorlar. Sonra tekrar sahaya gelip yuh lar arasında tur atamadan , kupayı alıp gidiyorlar.

Her iki kulübün taraftarları bu güzel hareketle onurlu bir duruş göstermişler. Ne yazık ki gün den gün e gerek tff gerek kulüp başkanları, gerek taraftarlar artık bu güzel duyguları kaybetmiş.

Süleyman Seba olsa böyle karar alır mıydı , almazdı . Şimdiki başkanları hak ettiğimizi düşünmüyorum. Fenerbahçe Başkanı'nı ve diğer kulüp başkanlarını anlatmaya gerek yok.

GS 13 yıl şampiyon olamadık. başkalarına iftira attık mı, hayır. üstelik hiç yenilmeden averajla 2. olduğumuz halde, siyasilerin eşi, rakibimizin soyunma odasına girdiği halde hatta bir kupa maçında GS kupayı alınca sinirden stat ı terk ettiği halde, daha geçen dönem Hatay maçı unutulmamış iken , üstelik yine bir gol averajla şampiyonluğu kaybettiğimiz halde cirkefleşmedik.

başaksehir in şampiyon olduğu sene , kendi evimizde BJK ile evinde oynayacağımız maç seyircisiz olduğunda berabere kalıp, şampiyonluk tan uzaklastigimizda yine cirkefleşmedik. Pandemi den dolayı seyircisiz maçlar başaksehir e yaradı demedik. Ya da en yakın rakibimize 9 puan fark attığımız halde son maçta rakibimiz bizi yense şampiyon olacağı halde cirkefleşmedik.

Fenerbahçe'nin yıldız konusuna girmek istemiyorum. Kolay değil 15 yıl şampiyonlar ligi, 8 yıl kupa ve şampiyonluk yok. yıllardır GS'nin başarısını izlemek Fenerbahçe'nin dengesini bozmuş olabilir. ama BJK tan böyle hamle beklemezdim. Geçmiş senelerden çok örnek olmasına rağmen. Samsunspor lu futbolcular kaza geçirdiğinde de aynı uygulama yapılmıştı. Ne yazıkki tarihte örnekler olduğu halde anlamak istemiyorlar.

Biz bunlara layık değiliz. Layık olmak için ne yaptık?

Akıllı olmayanların, akıllıları idare ettiği bir ortam var sanki, sadece TV'deki spor programlarındaki yorumcuların fikirleri bizi haklı çıkarmakta, iyileride youtube'da.

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Prekazi Sultan Ahmet.png
bottom of page