top of page

NE FAYDA...

Güncelleme tarihi: 4 Mar 2022

Fotoğraftaki gol sevinci yaşayan kişi bizleri temsil ediyor.

Eskiden otobüsler bir saatte bir geliyordu, içi dışı GS bayrakları ile doluydu. stada gelirken heyecan başlıyordu. şimdi 15 dakikada bir 2 vasıta var , ister otobüs ister metro ile git, heyecan yoksa ne fayda.

Beton zeminde oturuyorduk, kar da yağmur da saatlerce ayakta bekliyorduk. Hatta gol diye bağırınca oturduğumuz yeri kaybediyorduk. Şimdi sana ait koltuk olsa ne fayda...

Bir gün önceden gelip stat önünde yatıyorduk veya sabah ın erken saatinde gelip bekliyorduk. sohbetler, şakalar , her maç birini tanıyorduk. Şimdi 5 dakika kala maç a giriyorsun ne fayda.

Ali Sami Yen de köfte, İnönü de kokoreç, Kadıköy de peynirli soğanlı sandviç bize biftek gibi geliyordu. Şimdi AVM pizza veya tatlıses te lahmacun yesen ne fayda...

Patates tarlası veya balçıkta mücadele mükemmeldi. Adnan Esen i, çingene Arif 'i , Hodzic'i veya Kosecki'yi seyretmek ayrı bir zevk ti. şimdi statlar halı gibi top tekniği mücadeleci futbolcu yok ise ,alt tan ısıtma olsa ne fayda.

Yıllarca hakem hatası oldu. saniyelik bir karar ,yanlış görmüş der geçerdik. şimdi önündeki bilgisayarda 5 kameradan ileri geri yaptığı halde halen yanlış karar veriyorsa. Teknoloji den faydalandığın var olsa ne fayda.