Marble Surface

NE FAYDA...

Güncelleme tarihi: 4 Mar

Fotoğraftaki gol sevinci yaşayan kişi bizleri temsil ediyor.

Eskiden otobüsler bir saatte bir geliyordu, içi dışı GS bayrakları ile doluydu. stada gelirken heyecan başlıyordu. şimdi 15 dakikada bir 2 vasıta var , ister otobüs ister metro ile git, heyecan yoksa ne fayda.

Beton zeminde oturuyorduk, kar da yağmur da saatlerce ayakta bekliyorduk. Hatta gol diye bağırınca oturduğumuz yeri kaybediyorduk. Şimdi sana ait koltuk olsa ne fayda...

Bir gün önceden gelip stat önünde yatıyorduk veya sabah ın erken saatinde gelip bekliyorduk. sohbetler, şakalar , her maç birini tanıyorduk. Şimdi 5 dakika kala maç a giriyorsun ne fayda.

Ali Sami Yen de köfte, İnönü de kokoreç, Kadıköy de peynirli soğanlı sandviç bize biftek gibi geliyordu. Şimdi AVM pizza veya tatlıses te lahmacun yesen ne fayda...

Patates tarlası veya balçıkta mücadele mükemmeldi. Adnan Esen i, çingene Arif 'i , Hodzic'i veya Kosecki'yi seyretmek ayrı bir zevk ti. şimdi statlar halı gibi top tekniği mücadeleci futbolcu yok ise ,alt tan ısıtma olsa ne fayda.

Yıllarca hakem hatası oldu. saniyelik bir karar ,yanlış görmüş der geçerdik. şimdi önündeki bilgisayarda 5 kameradan ileri geri yaptığı halde halen yanlış karar veriyorsa. Teknoloji den faydalandığın var olsa ne fayda.

Eskiden federasyon başkanların bazıları sevilmezdi ama şimdiki gibi tüm seyirciler tarafından nefret edilmezdi. beleşten kulüplere paso lig üzerinden gelir sağlasan ne fayda.

Pazardan korsan forma alırdın, zengin fakir tüm çocuklar o formayı giyer mutlu olurdu. Şimdi fakir çocuk forma alamadığı için tişört ün arkasına sevdiği futbolcunun numarasını yazıyorsa. bir formayı 300 tl ye satmak için store açsan ne fayda.

Eskiden maça gitmek için kız arkadaşı bırakır, gerekirse hafta içi maçlara izin vermeyen iş ten çıkar. Evde maç izlerken önümüzden kimsenin geçmesini istemez. Çayı meyveyi devre arasında isterdik. şimdi nerdeyse koltuk ta yatmak geliyor içinden. Şimdi dünyadaki tüm maçları evine getirsen ne fayda.

Eskiden tribünlerde sadece GS'lı vardı. Tüm tribünler destek verirdi. şimdi gruplar var. sadece bir kesim bağırsa ne fayda.

Eskiden sadece spor gazetesi yoktu. Büyük gazetelerin spor sayfasında okunacak çok spor yazarı vardı, okurduk. Şimdi sadece spor yazan gazeteler ve TV programları var. IQ seviyesi düşük ise ne fayda.

Eskiden her maç önemli idi , maç seçmezdik. Şampiyon olsun olmasın maç a giderdik. şimdi adam sezonluk bilet alıyor, Bir iki derbi ve Avrupa maçına gidiyor. Diğer maçları karaborsada satıyor. bunları gelir kapısı yapıyor. Diğer maçlarda tribünün çoğu boş işe kombinen olsa ne fayda.

Eskiden 13 yıl şampiyon olmadığımızda oldu ama o futbolcuların elinden geleni yaptığını düşünüyorduk. belki dünyanın her yerinden futbolcu gelmiyordu ama şimdi bir maç oynayan 10 maç oynamıyor. Trilyonluk futbolcu getiriyorsun, ruh yoksa ne fayda.

GS'ı Menfaatsiz sevenler vardı. şimdi başkanından, antrenör üne, futbolcusundan, taraftarına rant için seviyorsanız,

Ne fayda...

27 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

NE FAYDA 2

Prekazi Sultan Ahmet.png