top of page

Milli Takım ve Kulüpçülük


Taraftar önce Milli takım diyecek. Tuttuğu takımdan öncede, siyasi düşüncesinden önce de Milli takım diyecek.

Kulüp takımların sayfalarına baktım...

Fenerbahçeliler Barış'ı , Beşiktaşlılar Cengiz'i, Galatasaraylılarda Cenk'i yerden yere vuruyorlar. Adı üstünde Milli takım. Burada Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Fenerbahçeli olmaz. Herkes kendi takım futbolcusunu koruyor, diğer rakip takımın futbolcusuna gönderme yapıyor. Milli takımın ne manaya geldiğini bilen yok. varsa yoksa başka futbolcuya saldırmak. gol atınca yok GS lı attı yok Fenerbahçeli attı, Hayır atan da tutan da Türkiye Milli takım oyuncusu. veya siyasi görüşüne yakın futbolcuyu korumak gibi aptalca savunma yapanlar var.

Birde tutturmuşlar yapancı hoca istemiyoruz diye. Futbol da , müzik te ve sanatta yapancı yerli olmaz. Tabii ki yerli futbolcu ve teknik adamla başarı gelse daha mutlu oluruz ama ne yazık ki kulüp taraftarlığı, Türk futbolcunun ve teknik direktör ün bakış açısı bunu engelliyor.

Bugün Voleybol da gerek Milli takım, gerek kulüp takımların (Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe) başarısı yapancı hocalar sayesinde gelmedi mi? Ortada bir Vargas örneği varken. Galatasaraylılar Brian Birch, Beşiktaşlılar Gordon Milne, Fenerbahçeliler Veselinovic'le şampiyonluklar yaşamadı mı?

Avrupa ya 4 kere katılan Milli takımın 3 kere sinde payı olan en başarılı hoca olan Fatih Terim rakip takımların taraftarları tarafından aforoz edilmedi mi, lig başarısı Hagi'ye bağlanmadı mı. Dünya 3. takımın hocası TS lu diye ayrı kuplar takılmadı mı ( GS etkisi vardı ama değişik kadro ile çıkabilirdi, o zaman kulüpçülük yapmadı.). Abdullah avcı, Ersun yanal Türkiye'nin en iyi hocaları gelmedi mi . Hepsini kendimize benzetmedik mi. Abdullah ve Ersun kulüpçülük yaptı diye başarısız olmadı mı. Kadrolarına TFF den müdahale olmuyor mu?

Özetle taraftarın dan yöneticisine ve futbolcusuna kadar herkes önce Milli takım diyecek. başka çare yok.

Mesut Özil Fenerbahçe'ye gitti nerdeyse milli kahraman görüldü. FB taraftarı ve siyasi görüşü yakın olanlar tarafından, aynı mesut GS a gelse idi tersini Galatasaraylılar yapacaktı. Siyasiler çocuklarını bedelli ve çürük raporu alınca , haklı olarak kıyameti koparan insanlar , kendi kulüp başkanı üstelik te sahte çürük raporlu asker kaçağı olduğu halde onu omzunda taşıya biliyor.

Olaylara hep kendi pencerenden ve kötüyü, yanlışı benden diye korumaya başlarsanız bu Milli takım 2 kere küme düşer, ertesi gün iç çekişmeye kim şampiyon olacak kısır döngüsüne girmeye devam edersin.

Futbolcular yenilince hafta içi Kabe , yenince Miami resmi paylaşmaktan, insanların duyguları ile oynamaktan vazgeçsinler. bizim için 90 dakika önemli, sonrası ne yaparsan yap. Eskiden Çingene Arif vardı, gece alemlerine takılıyormuş, saha da topunu oynarsan kimse senin özel hayatın ile ilgilenmez.

TÜRK gelir yabancı isteriz, yabancı gelir Türk isteriz. Türk olarak en iyi forvet Cenk'i oynatır, yeni çocuk gol atar . Cenk kadroya nasıl girer diyorlar. Cenk'i yedek koysa , yeni çocuğu koysa ve puan kaybetsek vay hocanın haline. Çocuk belki ilerde iyi olacak ama sabır yok.

Başta TFF olmak üzere kulüpçülük yapmadığımız sürece iyi şeyler olabilir. Milli takım forması giyen futbolcunun tercüman kullanıyor olması beni de çok üzüyor ama suç onda değil getiren de. Çocuğu sucluyoruz onu oraya getirenleri alkışlıyoruz.

Grup adına siyasete girmemek için uğraştım. Varsa eğer silebilirler saygı duyarım.

Aslında yazacak çok şey var ama uzun olunca okuma oranı düşüyor,

KISA KESTİK

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Prekazi Sultan Ahmet.png
bottom of page