top of page

MİLLİ TAKIM, HOCALAR ve BAŞLARINA GELENLER

Ersun Yanal

Bilgisayar uzmanı Milli takıma antrenör oldu. Birileri GS'ı durdurmak adına Ersun Yanal'a "Hakan'ı milli takıma alma" dedi, o da almadı. Gerekçe oyun sistemine uymuyormuş. Kendince haklı olabilir dedik, art niyet aramadık ama oyun sistemine uymayan Hakan'ı almayıp, aynı stil Ersen Martin'i alınca, amacın Hakan üzerinden GS'ı yıpratmak olduğu belli oldu ve sonuçta gönderildi.

Abdullah Avcı

Çıkış yapan hoca olarak geldi. O da Ersun'dan altta kalır mı, kalmaz. İlk işi en iyi döneminde Türkiye'nin ve GS'ın en iyi 8 numarasını Selçuk'u Milli takıma almadı. Taktik aynı GS'ın en iyi futbolcusunun moralini bozup GS'a zarar vermek. Ne oldu, o da gitti . Tarihinde büyük başarı olmayınca, Milli forma için o da bazıları gibi, bazılarını dinledi.

Fatih Terim

Nihayet Türk Milli takımın en başarılı hocası geldi dedik. GS da 4 sene peş peşe şampiyonluk, UEFA kupası, 3 kere Avrupa kupasına katılma ve Dünya 3. lüğünde payı.

Çok iyi giden bir GS takımı 2 senede 2 şampiyonluk ve çilekler derken... Bizi kimse durduramaz derken BJK'nin Avrupada bir yıl ceza almasını sağlayan Demirören, Fatih Hoca'nın Milli formaya sevgisini kullanılarak, hem çaktırmadan GS'a büyük zarar veriyor, hemde Milli takım Hocasını buluyor. GS'da başkan da dahil işleri karıştıranlar, Fatih Hoca'yı kullandıktan sonra başladılar Fatih Hoca'yı yemeye,.. Önce takım içinde oğlum dediği futbolcular primi bahane ederek Arda , Emre ve Burak gibi futbolcular, hocanın ayağını kaydırmaya uğraştılar... Sonra Fatih Hoca'yı dövdüm diye gazetelere hava atan şahsın, mahkemede Fatih Hoca beni dövdü diyen yalancı şahsa inanıp, GS'ı da zaten önceden karıştıkları için Fatih Hoca'yı gönderdiler.

Kimi getirdiler?

Lucescu

GS ve BJK'yi şampiyon yapmış, GS'da süper kupa almış, çalıştırdığı bir çok takımı şampiyon yapmış ve UEFA kupasını kazanmış hocayı getirdiler... Olmadı...

Milli takım Avrupa liginde küme düştü. Topu yine hocalara nasıl atacaklar? Elinde medyası olan TFF başkanının gazeteci ! leri önce "saçı dağınık, dilenciye benziyor", dediler... olmadı. Sonra Fatih Hoca'ya yaptıkları gibi aldığı para konuşulmaya başlandı. Sanki Fatih ve Lucescu'nun yerine gelene asgari ücret verecekler. Futbol piyasası böyle... Bu tip değerli hoca getirirsen bu parayı vereceksin.

Neyse, para üzerinden hocayı salladılar , bir darbe daha lazımdı. akıllı gazeteciler gecikmedi, hocaya Alzheimer dediler ve hocayı gönderdiler. Hoca halen başarılı şekilde takım çalıştırıyor.

Kim geldi?

Şenol Güneş

Milli takımı Dünya 3. yapmış, TS ve BJK'yi şampiyon yapmış filozof hocayı getirdiler. Ne oldu? Milli takım bir daha küme düştü. Allah'tan daha alt lig yoktu. Aynı yerde kaldık. Milli takım hocası iken yabancı sayısı düşsün diyen Şenol hoca , BJK hocası olduğunda yabancı sayısı artsın deyince, insanların gözünden düştü ( yabancı sayısını GS'a göre endeksleyen gruba katıldı oda). Gelen kariyerli hocalar hep suçlu çıktı ama ne gazeteciler, ne taraftar nede TFF suç lu değildi. O da gönderildi.

Kim geldi?

Stefan Kuntz

Alman milli takımında ve BJK'de futbol oynamış. Disiplinli bir futbol ülkesinden gelmiş. Bundan öncekiler gibi oda başarısız oldu ve oda gönderilebilir.

Medyada ismi geçen Fatih Terim, Şenol Güneş, Abdullah Avcı daha önce kovuldular. Şimdi Sergen , İlhan Palut , Aykut ve Yılmaz Vural isimleri geçiyor.

Sergen şampiyon oldu ertesi yıl gönderildi.

İlhan Palut'un Hatay, Konya ve Rize denemeleri yeterli değil; hele hele Milli takımdaki kurtlar sofrasını düşünürsek, işi zor olur.

Aykut yıldız oyuncular ile sıkıntılı (Alex örneği var). Millilerin hepsi de bir yıldız olduğuna göre onun da işi zor(Farkında olmadan Aykut ve yıldız isimlerini yan yana kullandığım için, Ali Koç TFF'den bir yıldız daha hakkımız demez inşallah).

Yılmaz Vural

Konu Yılmaz Vural a geliyor. Medyanın isteği gibi elinde malzemesi çok olan biri. Ayrıca taraftarların istediği gibi yedek kulübesinde bağırıp çağıran, oturmayan , gerektiğinde takla atan biri. TFF'nin de işine gelir, çünkü tek derdi Milli takımı çalıştırmak olan bir hoca ya istediğiniz onbire müdahale hakkı da verir. Şahsen şaka bir yana, olsa ne kaybederiz. En azından bir insanı çok mutlu ederiz. Mili takımı daha da kötü yapacak hali yok ya.

Not: Okan ve GS'ın rahat olması adına Fatih Terim olursa daha iyi olabilir. GS'daki son iki sene oynattığı oyunu oynatmadığı sürece.

İSMAİL BAYAR


4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Prekazi Sultan Ahmet.png
bottom of page