top of page

KUNTZ GİTSİN, HOCA KOVMAK ÇÖZÜMSE

Kuntz gitsin. Türkiye de başarılı hocalardan biri Şenol Güneş kovuldu ne değişti? Lucescu gibi başarılı teknik direktör kovuldu ne değişti? En başarılı Türk teknik direktör Fatih Terim kovuldu , ne değişti? Bu ve bu benzer kaliteli hocalar zamanı gelince veya daha büyük yerlerde transfer teklifi aldığı için değil, resmen KOVULDULAR.

Suç hep onlarda mı bir bakalım.

TARAFTAR

Tuttuğunuz takımı Milli takım dan üstün görüyorsanız hoca ne yapsın?

Stadınıza Milli forma altında gelen Türkiye'de rakip olduğunuz takımın hemen hemen her futbolcusuna tepki verirken, hoca ne yapsın?

Milli maç arasına isyan ediyorsak. Milli maçtan sakat dönen kendi futbolcusu üzerinden, Milli takıma gönderme yapılıyorsa, hoca ne yapsın?

Bugün Milli Takım İstanbul'da değil de değişik yerlerde maç yapıyor ise, bunda payımız var ise, hoca ne yapsın?

Yabancı hocaların Türk futboluna katkısını görmeyen, kişiler üzerinden sürekli konuşanlar varsa, hoca ne yapsın?

SPOR BAKANLIĞI

BJK'nin Avrupa'dan bir yıl ceza almasını sağlayan Demirören'i başkan yaparsanız ve GS her kupa aldığında, katılmamak için mazeret uyduran kişiyi seçerseniz , hoca ne yapsın?

Şike sürecinde FB'de 2. başkanlık yapan Nihat Bey'i başkan yaparsanız, hoca ne yapsın?

Her boş alana bina dikerken , çocukları halı saha ya mecbur bırakırsanız, hoca ne yapsın?

Okullarda önce sınıflar arası, sonra okullar arası turnuvalar yapılmıyorsa, eskiden yapılan 19 Mayıs törenlerinde çocukların spora ve sağlığa katkısını görmezden geliyorsanız , hoca ne yapsın?

TFF

Sırf bir kulüp başkanı istedi diye rezerv ligi iptal ederseniz, hoca ne yapsın?

Yabancı sınırını istediğiniz kulübe göre ayarlarsanız , hoca ne yapsın?

Gerçek futbol seyircisi değil de, promosyon dağıttığınız seyirciyi çağırıyor isiniz, hoca ne yapsın?

Türk bayrağı için canını verecek taraftar kitlesini değil de, maç bitince Türk bayrağını yere bırakan sponsorların seyircisini tercih ediyor iseniz, hoca ne yapsın?

Kutsal formayı giyen futbolcunu seçerken, silah sıkan, bahis oynayan, prim peşin de koşan, konuşurken tercüman kullanan futbolcu seçiyor isen.. Bir taraftardan tepki aldı diye sahayı terk edeni seçer isen... Toplumun istemediği bir futbolcuya kaptanlık verir isen hoca ne yapsın?

Çıkardığınız yasaları uygulamaz, şike yapanı küme düşürmezseniz... Limiti yükselen takıma puan silme cezası vermezseniz , hoca ne yapsın?

KULÜP BAŞKANLARI

Önceden Milli takıma gönderdiği futbolcuyu davul zurna ile neredeyse gönderip, "Hadi aslanım bizi mahçup etme, bizi gururlandır" derken; şimdi "Aman ha haftaya lig maçımız var , dikkat et!", diyorsa , hoca ne yapsın?

Taraftar değil de, müşteri olarak bize bakıyor iseniz, hoca ne yapsın?

FUTBOLCU

Antrenman bittikten sonra, direk soyunma odasına giderse (İngiliz futbolcu Gerard'ın Oğuzhan için söyledikleri ve Hagi ve Popescu gibi birçok kaliteli isim, idmandan sonra halen çalışıyor ise), bir kaç maç iyi oynayınca hemen takımdaki yıldız isimle aynı parayı isterse, gelen hocaların ayağını kaydırma telaşına düşerse, kulübünde başka Milli forma altında başka oynuyor ise, hoca ne yapsın?

İsmail BAYAR

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Prekazi Sultan Ahmet.png
bottom of page