top of page

FENERBAHÇE MAÇININ ARDINDAN (İsmail Bayar)


1- Artık kurulan ilk onbire eleştiri yapmanın bir anlamı yok. Fenerbahçe maçı kadrosu için neler söylenmişti ve sonuç ne oldu. Maç başladıktan 30 dakika sonra kim olmalı veya olmamalı diye eleştiri yapmak lazım.

2- Son dört maçın 3 ünü kazanmamızın bir kaç nedeni var. en önemlisi yapancı futbolcunun fazla olması, taraftar gibi düşünen futbolcu sayısının yok sayılacak şekilde az olması ( bu tabir yanlış anlaşılmasın), kadroda uzun yıllar top oynayan futbolcu eksiği ve yeni gençliğin bakış açısı .

Yirmi yıl Kadıköy'de galip gelememenin en büyük etkeni hakem hatalarıdır (%70 diyebiliriz).

%30 da yukarda saydıklarım. O dönem o kadar fanatik Galatasaraylı futbolcu vardı ki... Fenerbahçe maçlarına aşırı hırs, ters etki yapıyordu ve bu futbolcular uzun süre kadroda olunca , maça eksik başlıyor gibiydik. Şimdiki futbolcular fazla profesyonel olunca stres az oluyor ve rahat kazanıyoruz.

Başkan'dan Erden Temur'a , Muslera'dan Nelson'a tüm futbolculara teşekkür ederken, bir teşekkür de Okan Hoca'ya...

Sezon başı gelmesinden yana değildim, ama geldikten sonra, kim olursa olsun, GS için başarılı olmasını isterim. Her hoca'nın en az 10 hafta şans verilmesinden yanayım. Okan hoca için madem geldi; devre arası eleştirimizi yapalım iyiyse kalır, kötüyse gider diye düşünüyorum.

Şimdi sezon sonuna kadar Okan BURUK tartışması artık bitmeli. Yalnız, oyun içerisinde, herkesin kendi futbol anlayışına göre eleştiri hakkı vardır, diye düşünüyorum.


İsmail BAYAR

1987 Galatasaray'ı Unutamayanlar Grubu