top of page
  • 87GS

Beşiktaş Galatasaray Derbisi Oyuncu Performansları (Çağrı KUTLU)

Maç ve son haftalardaki performanslar için yorumum şu şekilde;

Muslera: Hiç kuşkusuz konsantrasyon kaybı var son maçta da klasik hatasını yine yaptı geçen sene Trabzon maçında Taylan'ı yakmıştı bu maçta da oliveriayı yaktı. Sırtı dönük baskı altındaki ve pas alternatifi olmayan adama neden pas atarsın ki. Ama yine de kredisinin olduğunu düşünmekteyim. Takım kaptanı olarak Gomis'in gönderilerini beğeneceğine bunlara konsantre olması lazım.

Adekugbe: Defansif yönden zayıf taraflarını son maçta da bariz şekilde gördük. Kazımcan'ın da belli ki defansif açıdan şimdilik ondan çok artısı yok. Böyle kritik maçlarda Dubois'i oynatma formülü daha çok önemli oluyor.

Sacha Boey: Enerjisi takıma çok şey katıyor kuşkusuz fakat arka direğe atılan tüm hava toplarında takımı izliyor.

yine duran toplarda hiç etkisi olmuyor takım bu kadar kısa olunca Adekugbe bu kadar pozisyonda verince insan dün yerine kaan ayhan mı oynamalıydı acaba diyor. Hem hava toplarına hakim hem ters kademeye girmede ondan daha iyi olabilirdi ayrıca dubois oyunda olurdu beşiktaşın enerjisini kesebilirdik.

Nelson: Son haftalarda çok formsuz. Yan toplarda olsun birebir pozisyonlarda olsun hep etkisiz kalıyor. Takım savunmasında kademe çizgisini belirlemeler de yine hata yapıyor. Başakşehir maçında kaan ayhan oynatılmalı diye düşünüyorum.

Abdülkerim: Takımın iyilerindendi önde bazen oyuncu kovaladığından, Nelson'u yalnız bıraktığı oldu. Abdülkerim'e oyun kurdurmamak için çok baskı yapıldı oyun kurmada da zorlandı.

Burada Torreira ve Oliveira daha çok etkili olmalıydı. Ama savunmasının en iyisiydi.

Torreira: Gedson'la beraber sahanın en iyisiydi hatta Gedson'dan da iyiydi. yapması gerekeni yaptı. ilk golde kendisine faul yapıldı keşke kendini yere bıraksaydı.

Oliveira: Oliveira'nın geldiği günden beri önemli bir eksiği savunma arkasına veya santraforu topla buluşturmaya çalışmıyor. Mertens de pozisyon olarak çok yakınında kalınca kereme de sıkıştırmalar çok olunca pas alternatifleri çok azaldı