top of page

BAĞIRACAKSIN VEYA AĞLAYACAKSIN!


Fenerbahçe başkanların açıklamalarını uzun süredir canlı dinlemiyorum. Artık inandırıcılığını kaybettiler. ne kadar bağırırsak o kadar haklıyız zannediyorlar. tıpkı trafikte olduğu gibi, genelde haklı olan deği lde haksız olan bağırıp çağırır üstünlük kazansın diye.

yine sitelerde ali nin maçların sahada kazanılmadığı yazılıyor. her iki GS maçında zerre kadar hakem hatası olmadan , eze eze yenildiklerinden bahsetmeye gerek yok. BAĞIRAN hep kazanıyor ya ( onlara göre) taraftarı oyalamanın en güzel yolu. Bunuda güzel yapıyorlar.

Önce biraz geçmiş, biraz bu seneki Türkiye ligi ve kupasına bakalım. ne kadar bağırmışlar.

Herkes şikeci bir tek bunlar değil. 1951 de GS şampiyon olmasın diye bilerek BJK a karşı lisanssız futbolcu oynattılar , hükmen mağlup oldular. 2011 yılını anlatmaya gerek yok.

Herkes teşvik veriyor bir onlar vermiyor. 2004 te aziz başkan teşvik suç olmasın diye yaşa çıksın istiyor. 2001 de ersun yanal , 2004 te İstanbulsporlu Petkov'a verdiği söylenen teşvik var, ama kimse onlar gibi bağırmıyor. ama takımın en iyi futbolcularını Denizli maçında yedek bırakmış, son 16 dakika Denizli kümede kaldı diye fb li apiah a iki asist yapılıyor, atamadı diye medya sını yanına alıyor GS yenilirse küme düşecek olan takıma teşvik vermiş oluyor. çünkü onlar bağırıyor.

Onlara göre rakipler ceza almıyor, bir tek onlar alıyor sanki. stat yakıp, polis arabasını ters çevirdiler, sahaya muz attılar, Eboue ve Zakaro'ya ırkçılık yaptılar, oda yetmezmiş gibi limiti aşan takıma puan silme cezası verilecekken ( Eskişehir gibi) Fenerbahçe olunca limit yükseltiliyor, çünkü onlar bağırıyor.

GS stadı Ali Sami Yen arazisi karşılığında yapıldığı halde, onların FB stadını Kuşdili kulübünü nasıl kandırıp bir tl ye üstüne geçirdikleri konuşulmuyor, çünkü onlar bağırıyor.

GS lisesi 2 yıl mezun vermezken, FB'li futbolcular askerliğe gitmesin diye 7 futbolcusu askerlikten muaf olan Altınordu kulübüne gidiyorlar. Efsane dedikleri Zeki Rıza Sporel askere gitmemek için hasta olduğunu beyan etmiş ama aynı anda futbol oynuyormuş. Tıpkı Aziz Yıldırım gibi...

Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e suikastten idam edilen Dr. Nazım'ın kulüpte resmi halen duruyor, ama sesleri gür ya bizim posterlerle kafayı yormuşlar. Herkes de onları dinliyor, çünkü onlar bağırıyor.

Onlara göre biz Fransızız. Biz bağırıp demiyorizki FB'yi kuranların yarısı gerçek fransız olan Saint Joseph lisesi mezunu, diğer yarısı fransız dediğiniz GS lisesi mezunu, çünkü onlar bağırıyor.

CAS davası namusumuzdur, diyor sesi gayet gür şekilde ama davayı geri çekerken o kadar gür bağırmıyor. Mahkeme bizi suçsuz buldu diye bağırıyor ama tapeler ve görüntüler delil olmaktan çıktığı için demiyor.

Herkes transferde usulsüzlük yapıyor, bir tek bunlar yapmıyor. Eminike'yi geçtim, Aziz Yıldırım'ın Ali Koç'a söylediği transferleri de geçtim, Kasımpaşa en iyi forvetini beleş nasıl verir anlamış değilim; çünkü biz sessiz konuşuyoruz, onlar bağırıyor.

TFF başkanları GS'lı diyor, oysa Nihat limitleri yükseltti, diğeri "FB'yi ligte tutmak için playoff sistemini getirdim" dedi. On PUAN fark var, yenseler FB şampiyon. Bizde yine ses yok. Herkes GS'lı biliyor, TFF başkanlarını...

Bir GS fb maçında 4 kırmızı kart verildi, bizde ses yok. Onlar hakem hatası olmadığı halde GS'a yenilince başkanları "Merdiven arasında seyirci vardı, o yüzden yenildik" diye bağırabiliyor.

2007 de bir kaç maç elle ya gol atıyorlar yada elle defanstan top çıkarıyorlar şampiyon oluyorlar. Sonra eskiden olduğu gibi bir sezonu bir hata ile medyası ile şaibe yaratıyorlar. Oysa ki bu seneki Sivasspor maçında verilmeyen net penaltımız varken ve kendileri Sivasspor'u dışarıda olan pozisyonu içerde diye penaltı verdiği halde ve Serdar Aziz in eline çarpa topu penaltı vermedi halde, çünkü yüksek sesle bağırıyorlar. Sadece FB ligde tutulsun diye kazandırılan maçlara bakalım. Ümraniye 2, Adanademir, Kayseri 2, Alanya 2, Karagümrük 2, Başaksehir 2,Sivas, Antalya, Ankaragücü... Bu sene bu maçları bildikleri için bağırıyorlar.

Tıpkı BJK'nin bize yaptığı gibi... Hiç yenilmeden averajla şampiyonluğu kaybettiğimiz halde, 2 sene önce Hatay gibi güçlü takıma 7 tane attıkları halde, biz 2 gol averajla önde olduğumuz sezon herkesin 6 gol attığı takıma 8 artık diye şaibe oluyormuş.

FB geçen sene de hiç hakem hatası olmayan TS maçında Megafonu eline alıp bağırabiliyor ve her seferinde taraftarını kandırabiliyor.

Gelelim Türkiye Kupası'na...

Önce GS'ın Başaksehir kupa maçında 2 penaltısı verilmiyor. Bir golümüz el olmadığı halde iptal ediliyor. Onların 1. golünden önce faul var, sesimiz çıkmadı elendik.

Onlar mı? Eski FB'li Caner sayesinde maç birden 2- 0 oluyor. Caner oyundan çıkarıldı ama Emre ve takımı aynı ayarda... Herkes mutlu TFF/MHK Ali Koç'a GS maçından sonra nefes aldırıyorlar . Yoksa lig başı fetocü dediği adamı 2 hafta sonra niye desteklesin. Utanmıyor elemanları MHK başkanı dahil TFF'ye yine aklınca gönderme yapıyor.

Öyle ya bunların başkanlarından biri seyircisine paralı köpek, diğeri de mağlup olduğu maçtan sonra seyircisini kovalarken bağırmıştı ya.. Seyircisi destek çıkınca demek ki bağırmak lazım dediler ve bağırıyorlar.

İyiler onların sesini duymayacak. Duyanlarda iyi değiller zaten.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Prekazi Sultan Ahmet.png
bottom of page